Відділ виховної та культурно-масової роботи КрНУ імені Михайла Остроградського © 2012 - 2021

ІСТОРІЯ СТУДЕНТСЬКОЇ  ТВОРЧОСТІ КрНУ

Mobirise

Відділ культурно-масової роботи зі студентами було створено 23 травня 2001 р. з метою активізації і систематизації роботи творчих колективів.

Загальна мета роботи відділу – підвищення культурного рівня молоді, виховання естетичного смаку та почуття прекрасного, зростання патріотизму та духовності, організації змістовного дозвілля і розвитку творчого потенціалу студентства, сприяння процесам відродження національної культури, а також змістовного і технічного обслуговування масових заходів КрНУ. Його очолювала Н. Г. Дольнікова. За її ініціативою учасники Обласного мистецького фестивалю-конкурсу «Студентська весна» з 2001 р. декілька років поспіль отримували в нагороду цікаві і пізнавальні екскурсії до маєтку Богдана Хмельницького у Чигирин, до дендропарку Софіївка в Умані, в Київ і Полтаву.

Mobirise

З вересня 2013 р. начальником відділу призначено доц. Т. М. Плаксій.

Виховання студентів є невід’ємною складовою освіти в університеті, яке пронизує роботу кафедр (куратори академгруп), факультетів та інститутів (заступники деканів та директорів з виховної роботи). У жовтні 2020 р. відбулася реорганізація, що відобразилося у назві відділу виховної та культурно-масової роботи (ВВКМР). Сфера компетенції ВВКМР значно розширилася і охоплює організацію усієї виховної та культурно-масової роботи в університеті, яка спрямована на формування у студентської молоді почуття патріотизму, активної громадянської позиції, всебічного особистісного розвитку.

У відділі працюють дев’ять фахівців – керівники творчих колективів, режисер заходів (К. М. Новосел), звукооператор (О. В. Костенко), координатор роботи органів студентського самоврядування (В. В. Сергієнко). Понад 100 постійних учасників щороку беруть участь у роботі художніх колективів. Творчі сили студентів об’єднанні у арт-клубі «Студент», активісти якого – факультетські культорганізатори та учасники постійно діючих творчих колективів і клубів, що діють при ВВКМР.

При відділі діють художні колективи:

1.  2001 року було засновано Лігу КВК університету ( керівник – А. П. Ковінько). Перша команда КВК "Квінта" (1997 р.) складалася із студентів, які навчалися на вечірньому факультеті тоді ще Кременчуцього політехнічного інституту. 2005 р. започатковано відкритий фестиваль серед команд КВН на кубок ректора університету М. В. Загірняка. Рекордним за кількістю команд-учасниць чемпіонатів виявився 2006 р., коли у півфіналі брали участь 10 факультетських команд.

2. Вокально-інструментальний студіо-гурт «Квінтесенція» (лютий 2001 р. – В. В. Коробов).

3. Театр-студія «Лілея» (грудень 2001 р. – О. Б. Літвіненко (помічник К. П. Сазонова)).

4. Вокальна студія «Домінанта» (жовтень 2003 р. – Т. О. Ширіна). З приходом 2013 р. у колектив керівника М. О. Аграмакової змінилося і його творче амплуа. Сьогодні «Домінанта» – вокально-хореографічна студія, бажана на кожному святі чи концерті.
  5. Студія хореографії та пластики «На межі поміж» створена М. В. Брильовою (2004 р.). Специфікою даного колективу є поєднання класичної школи сценічного танцю та ідей авангарду. Усі твори несуть авторське філософсько-світоглядне навантаження, витриману драматургію, сюжетну лінію.

Усі художні колективи за високу виконавську майстерність та змістовний репертуар у різні роки нагороджені почесним званням «Народний».

Mobirise

У відділі з 2013 р. діють студентські медіа- та кіноклуб, школа ораторського мистецтва, у яких здійснюється відбір і підготовка ведучих святкових заходів, технічних помічників відео- та звукооператора.

Спільно із студентською радою і cтудентською профспілкою університету відділ організовує і проводить такі традиційні заходи, як свято першокурсників «Посвята в студенти», конкурс «Кращий студент року», «Краща група року», фестиваль дебютантів «Університет шукає таланти», відкритий конкурс дівочої краси, таланту та інтелекту «Королева КрНУ», чемпіонат відкритої Ліги КВН, інтелектуальні ігри Брейн-ринг, обласний мистецький фестиваль-конкурс «Студентська весна», День університету та багато інших.

Mobirise

Творчі колективи проводять активну концертну та шефську діяльність не тільки в університеті, а й у інших закладах міста (загальноосвітній школі-інтернаті ім. А. С. Макаренка, Кременчуцькому обласному госпіталі для ветеранів війни та ін.).

Студентська рада та студентський профком залучає свій актив до участі у благодійних акціях, до волонтерської діяльності («Святий Миколай дітям», «Серце до серця» тощо).

Кращі студенти щороку відзначаються за різними номінаціями подяками, преміями, персональними стипендіями Кременчуцької міської ради, Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» та ін.

Завдяки такій роботі відділ є осередком не тільки освіти, а й культури і дозвілля молоді міста та області.

Made with Mobirise template